דף הבית
צור קשר
 
אטרקציות לאירועים
קייטרינג
תקליטן לאירועים
צילום אירועים
יום הולדת למבוגרים
השכרת ציוד לאירועים
סדנאות לילדים
סדנאות
יום הולדת לילדים
קורסים
מתנות
הצעת נישואין
חיפוש אהבה וזוגיות
נופש
חבילות ספא
טיול סוסים
הפעלות לילדים
עיסוי
טיול טרקטורונים
סדנת בישול
יום גיבוש
יום כיף
השוואת מחירים
אימוני כושר
מסיבת רווקות
הפעלות יופי & סטיילינג
כללי
כללי
רשלנות רפואית
השכרת אוטובוס
השתלמויות למורים
אילוף כלבים
השכרת ציוד מכני
עיצוב
לבית
מסיבות ואירועים
מקומות לאירועים
חברות וארגונים
סדנאות והפעלות
יום הולדת
חוויות אקסטרים
חוויות טעימות
פינוקים והפתעות
מסיזומבה של יום הולדת עם אור ארצי
יופי וסטיילינג
מקום לאירוע
מפרסמים באתר
גזור קופון
דרושים לנו
י
יעוץ מיסטי בשיחת טלפון
דף הבית
כללי

השכרת ציוד מכני

בימינו, ציוד מכני הנדסי תורם לעבודה יעילה במקומות עבודה שונים, כמו בהנדסה האזרחית, תשתיות וכו'. ישנם כלים שונים בתחום, וחשוב להבין את ההבדלים ביניהם כדי לבחור את הכלי המתאים ביותר לביצוע העבודה.

עושים שימוש בכלי הרכב של ציוד מכני הנדסי (צמ"ה) עבור מקומות שונים: תעשייה, פיתוח, הנדסה אזרחית, תשתיות ועוד. הציוד עוזר לאדם לשנע, לבנות, להרוס, לסלול כבישים, לבצע עבודות עפר וכד'. כל הפעולות נעשות עם שמירה על מקסימום תפוקה ומאמץ פיזי מזערי, כאשר העסק חוסך בכוח אדם, כסף וזמן יקר. בדרך כלל הכלים יהיו כבדים ואיטיים היות ועבודתם מתבצעת בתנאי קרקע קשים ומותאמת לכך. הכלים של ציוד מכני הנדסי מתקדמים מאוד בימינו ודורשים טיפול שוטף ומסור מהאדם כדי לשמור על רמת בטיחות גבוהה, וגם לנסות למנוע נזק שיגרור עלויות תיקון.

הכלים עוזרים בענף הבנייה לשנע סחורות, להעביר צנרת, ברזלים, לפרק מבנים וכד', ובמחצבות הם מסייעים בפעולת הקדיחה ושינוע החומרים.

ציוד מכני הנדסי – מהם הכלים שנכנסים בהגדרה זו?

מכונת קידוח, עגורן, שופל, באגר, מיני מעמיס, מגרסה, מחפרון, מלגזה, דחפור, טרקטור, מנוף ועוד מגוון כלים.

ניתן לבחור את הכלי המתאים לסוג העבודה כאשר מודעים לייעודם של הכלים השונים ממשפחת ציוד מכני כבד.

ייעודם של מגוון כלים מכנים כבדים:

כשמה כן היא, ייעודה של מכונת קידוח הוא לקדוח בורות. בבנייה מדובר בבורות לשם יציקת תשתיות המבנה, ואילו במחצבה הן משמשים לפיצוצים. בענף הבניין, מכונת הקידוח תפעל כשיש לידה מחפרון שמכניס כלונסאות לבורות.

ייעודו של המחפרון מגוון מפני נמצא בפעילות שוטפת ומבצע שלל פעולות באתר הבנייה.

תפקיד המגרסה הוא לגרוס חומרים שונים, כגון סלעים, חצץ ועוד.

תפקיד המנוף הוא להרים ולהוריד חומרי בניין, סחורות וכל סוג של ציוד כבד.

ייעוד המלגזה הוא לסייע לאדם בטעינה, פריקה ושינוע של סחורות שונות (במגוון משקלים) ואף להרים אותן לגובה, כאשר היא שומרת על היציבות והיעילות. היא מסייעת בעבודה ובתפוקה גבוהה יותר במקומות שונים, כמו תעשיות, מחסנים ומפעלים.

בעזרת השופל ניתן להרים ולשנע סחורות, חול, ומבחר חומרי בניין ממקום אחד לשני, ולפעול לסידור פני השטח.

במקומות בהם שופל ומחפרון אינם יכולים לעבור (כמו בשבילים צרים ובתוך מבנים), מצליח מיני מעמיס לשנע סחורות ולבצע את העבודה הנחוצה.

לבאגר יש תפקידים שונים, מפני שניתן לחבר לזרוע שלו ("בום") מכשירים שונים. הבאגר מסוגל לחפור ולהכין משטחים בעזרת חיבור כף לזרועו. בנוסף, באמצעות חיבור פטיש הידראלי לזרועו הוא מסוגל להרוס מבנים, סלעים גדולים ולהתגבר על שלל מכשולים.

לטרקטור יש מספר תפקידים, והוא כלי מרכזי בתחום החקלאות וגם בעבודות עפר ותשתיות. הוא מבצע עבודות בניין שונות, כמו החלקת ויישור משטחים, חפירת בורות (לשם הנחת יסודות), שינוע חומרים (חצץ, חול בניין) ופיזור במקום המתאים באתר הבנייה. אם לא היו משתמשים בטרקטור, העבודה בחקלאות הייתה איטית ומסורבלת יותר, כמו בעבר. בימינו, הטרקטור מחליף את האדם והוא עובד את האדמה, חורש, מטפל בשדה, זורע, מרסס, ואף מגיע למקומות שלא קל לנו להגיע בלעדיו. הטרקטורים מגיעים בסוגים שונים, כדוגמת טרקטור מסיבי שיכול לבצע עבודות מכבידות וקשות בשטח פתוח, וגם טרקטור שמבצע פעולות יותר קלות, כמו עבודות גינון, עבודה ברפתות וכו'.

השימוש בציוד מכני כבד יכול להגביר את יעילות העבודה, ולכן חשוב לבחור את הכלי המתאים לביצוע העבודה הרצויה. כמו כן, יש לטרקטור תרומה רבה במגוון מקומות עבודה, שם הוא מספק פתרון לביצוע עבודות שונות תוך שמירה על יעילות ומינימום מאמץ.

דף הביתהדפסהמפת האתרצור קשרתקנוןמדיניות שמירה על פרטיות