דף הבית
צור קשר
 
אטרקציות לאירועים
קייטרינג
תקליטן לאירועים
צילום אירועים
יום הולדת למבוגרים
השכרת ציוד לאירועים
סדנאות לילדים
סדנאות
יום הולדת לילדים
קורסים
מתנות
הצעת נישואין
חיפוש אהבה וזוגיות
נופש
חבילות ספא
טיול סוסים
הפעלות לילדים
עיסוי
טיול טרקטורונים
סדנת בישול
יום גיבוש
יום כיף
השוואת מחירים
אימוני כושר
מסיבת רווקות
הפעלות יופי & סטיילינג
כללי
כללי
רשלנות רפואית
השכרת אוטובוס
השתלמויות למורים
אילוף כלבים
השכרת ציוד מכני
עיצוב
לבית
מסיבות ואירועים
מקומות לאירועים
חברות וארגונים
סדנאות והפעלות
יום הולדת
חוויות אקסטרים
חוויות טעימות
פינוקים והפתעות
מסיזומבה של יום הולדת עם אור ארצי
יופי וסטיילינג
מקום לאירוע
מפרסמים באתר
גזור קופון
דרושים לנו
י
יעוץ מיסטי בשיחת טלפון
דף הבית
כללי

אילוף כלבים

אין ספק כי אילוף כלבים הוא אחת מהמלאכות המאפשרות לבעלי כלבים רבים להפיק הנאה רבה מכלביהם האהובים, כאשר לא פעם מדובר בעבודה יסודית שתקבע את מערכת היחסים בין הכלב לבעליו למשך כל חייו. החל מאילוף הכלבים לפקודות בסיסיות כמו 'שב', 'ארצה' או 'רגלי', דרך פקודות מורכבות יותר המיועדות לאילוף הכלבים להתנהגויות רצויות בבית ומחוצה לו כגון הימנעות מטיפוס על רהיטים או עשיית צרכים בבית, וכלה בתהליכים סבוכים כטיפול בחרדות וטראומות מהעבר, תהליך האילוף טומן בחובו מיומנויות ודקויות הדורשות כשרון, ידע וניסיון רבים.
 
אולם, לא כל מאלף אכן מצויד  בניסיון הדרוש ובהסמכה הראויה לצורך אילוף כלבים מקצועי, דווקא משום מורכבותו של ענף זה. הכישרון האישי הדרוש ליצירת קשר בלתי אמצעי עם סוגים שונים של כלבים, יכולת הדרכה והטמעת התנהגויות וכן ניסיון רב דיו המאפשר למאלף ליצור את התמהיל המושלם הדרוש לאילוף הכלבים השונים למטרות מסוגים שונים.
 
התעודות הניתנות למאלפי כלבים יכולות להיות של ההתאחדות הישראלית לכלבנות ושל החוג הישראלי לכלבי הצלה והגנה, ותעודות אלו יכולות להוות אסמכתא למקצועיותו של העוסק בענף אילוף כלבים בהתאם למטרת האילוף הנדרשת. אמנם, בארץ ישנו סקטור לא מבוטל של מאלפי כלבים, אולם יחד עם זאת רמת הענף של אילוף כלבים בישראל מצריכה בדיקה אישית של השירות הניתן על ידי כל מאלף כלבים.
 
המטרות השונות שאותן משרת ענף אילוף כלבים יכולות להתפרש על פני לא מעט תחומים, כאשר כלב מאולף מעניק לבעליו אורח חיים שונה לחלוטין מאשר זה שהיה טרם תהליך האילוף. יש כלבים המאולפים לצורך עבודה וטיפול עם ילדים ומעניקים לא מעט משמעות לחייהם של האחרונים. כלבים אחרים מאולפים להנחות עיוורים ומסייעים רבות בהעניקם חיים חופשיים יותר לבעליהם וקשר שכולו אהבה ואכפתיות עם בעל חיים כמעט חסר אגואיזם, וכלבים אחרים המשמשים להגנה אישית.
 
הניסיון המאפיין מאלפי כלבים מקצועיים, מאפשר להם להשיג מטרות רבות יותר במהלך אילוף הכלב, מאחר וישנן לא מעט שיטות אילוף כלבים שונות שכל אחת מהן מתמחה בתחום ייחודי. מאלף כלבים בעל ניסיון וידע רחב, יוכל להתאים את הסוג הדרוש לכלב בהתאם למטרה ולרצון הבעלים. שילוב של מספר שיטות אילוף כלבים יכולות להעניק לכלב איכות חיים גבוהה יותר, אפשרויות רבות יותר להתמודדות עם אירועים שונים במהלך חייו ותקשורת פורייה יותר עם הבעלים.

כאמור, חשוב לבדוק את אמינותו, איכותו והניסיון בו מצויד מאלף הכלבים בטרם הבחירה הסופית, שכן בחירה במאלף כלבים מנוסה ורגיש, אמין ומקצועי, תבטיח לבעלי הכלב חיים חדשים בגמר האילוף.

ליאור ברונשטיין אילוף כלבים לפי השיטה האמריקאית. מאלף כלבים מקצועי בשיטה אמריקאית, יועץ התנהגותי ,פסיכולוג של כלבים ומרצה ב"מכללה הישראלית למקצועות האילוף". בקרו באתר שלי: www.liorb.co.il
 
מקור המאמר: Articles.co.il/ליאור ברונשטיין

דף הביתהדפסהמפת האתרצור קשרתקנוןמדיניות שמירה על פרטיות